Van Kedisi

Kediyle Seyahat

Kediyle seyahat bir fiyaskoya dönüşmek zorunda değildir. Kedinizin araba giderken başını camdan dışarı sarktırmaması ya da geçen arabalara sinirli sinirli miyavlamaması sorun bir seyahat yapacağınız anlamına gelmemelidir.

Günümüzün ekonomisi en temel ailelere dahi daha geniş bir seyahat imkanı sunmaktadır. Köpeklerin aksine kediler yaşadıkları yere sahiplerinden çok daha fazla bağlıdır. Sadece sahiplerinin varlığı onların camın dışından hızla geçip giden dünyayı normal bir şeymiş gibi karşılamalarına yeterli değildir. Yolculuk sırasında kedisinin kedisinin yaralanmasını istemeyen herkes bir taşıma kutusu almak zorundadır.

Kedi taşıma kutuları plastik, mukavva ya da sırt çantası halinde taşınabilir olanlar olmak üzere üç ana modelde imal edilmiştir. Son günlerde popüler olan bir spor çantası şeklinde olan taşıma çantaları vardır. Ancak bu çantalar kısa mesafeler için uygundur.

Uzun yolculuklar için plastik kutular en iyileridir. Tüm hava yolları şirketleri de bu tür bir kutu kuralı getirmiştir. Plastik kutular en dayanıklı olanlarıdır.

Van KedisiMukavva taşıma kutuları, hafiftir ve kullanılmadığında katlanarak kaldırılabilir. Kısa ömürleri sadece geçici olarak bu tür araç kullanacaklar için iyi fikir olabilir. Arabayla yolculuklar için iyi fikir olabilir. Arabayla yolculuklar için mukavva taşıma kutuları ideal olabilir.

1- Evden ayrılmadan önce kediyi taşıma kutusuna alıştırın. Başlangıştaki süphesini yenmek için yemeklerini taşıma kutusunda yemesi iyi fikir.
2- Daima kedinizin taşıma kutusunu emniyet kemeri ya ds benzeri bir araçla koltuğa sabitleyin.
3- Tabanaserili bir havlu ya da t-shirt üzerinde kediniz daha rahat olacaktır.
4- Sık sık yolculuğa çıkan kedilere göğüs tasması ile dolaşmaya alıştırılmasında fayda vardır. Böylece kaşma korkusu olmadan kedinize egzersiz imkanı sağlayabilirsiniz.
5- Araçları her zaman gölgeye park edin ve hayvanlarla seyahat ederken daima camı biraz aralayın . Asla kedinizi arabada yalnız bırakmayın.
6- Molalarda taze su ve yiyecek verin.
7- Otel odasında kediniz yalnız bırakılacaksa tırnaklarını bileyebileceği oyuncaklarını yanınızda getirerek oda eşyalarını koruyabilirsiniz.
8- Kedinizin gerekli tüm aşılarını yaptırdığınızdan emin olun.
9- Kuru mama daha pratiktir. Yine de ayrılmadan önce kedinin bu tür mamaya alışık olduğunu unutmayın.
10- Kedinin boynunda her zaman kimlik tasması olmalıdır. Her ne kadar kediler kilometrelerce uzaklardan evlerine dönebilseler de bu seyahatler tek başlarına büyük tehlikelerle doludur.

Van Kedisi Yaşatma Platformu